Özkan Uğur, Ferhan Şensoy’la olan son konuşmasını paylaştı

Özkan Uğur, Ferhan Şensoy’la olan son konuşmasını paylaştı

47
0
PAYLAŞ

Özkan Uğur, Ferhan Şensoy ile son konuşmasını paylaştı

Özkan Uğur, Ferhan Şensoy ile son konuşmasını paylaştı

Türk tiyatro ustası Ferhan Şensoy, bir süredir tedavi gördüğü İstanbul Tıp Fakültesi’nde dün saat 02.30 sıralarında hayatını kaybetti. 2 Temmuz’da iç kanamayla hastaneye kaldırılan 70 yaşındaki Şensoy’un kalp ve damar hastalığı ve solunum yetmezliği nedeniyle hayatını kaybettiği öğrenildi.

Büyük ustanın ölümü sevenlerini üzdü. Sanatçı Özkan Uğur, yakın arkadaşıyla yaptığı son telefon görüşmesini şöyle anlattı:

“TİYATROSUNUN SAĞ TOZUNU YUTDUĞUM”

“Son telefon görüşmemizde Şahları Yine Vurdular, Beraber Olacaktık oyununu koyacaktı. 1980 yılında askerden döndükten sonra Fuat, Ferhan Şensoy’un Vurduğu Şahlar da’nın müziklerini besteledi. : ‘Gelin. hadi birlikte akustik gitarlarla şarkı söyleyelim ve çalalım.” Daha sonra “Kahraman Bakkal” dedi. “Karşı Süper Market” oyununun müziklerini yaptık ve zaman zaman oyuncu olarak sahnelerde yer aldık. Ferhan Şensoy Ortaoyuncular’da ilk tiyatro tozunu yuttum konservatuar eğitimi gibiydi. benim için Ferhancı, Ortaoyuncular Yapı Endüstri Merkezi’ne öğrettiğiniz her şey için çok teşekkür ederim ve Küçük Sahne tiyatrolarında unutulmaz günler geçirdik.

Mazhar bir gün Şahları da Vururlar adlı oyunu izlemek için Ankara’dan geldi. Oyundan ve müziğinden çok etkilendiğini söyledi; ve oyundaki iki şarkı için yeni sözler yazdı. Pervaneler döndü (Ele tek başına ışığa karşı) Üzülme ey Süreyya’nın türküsü oldu (Yalnızlık ömür boyu).

“BİR DÖNEM KAPATILMIŞTIR”

Allah rahmet eylesin, geçmiş olsun… Kalem usta, büyük bir sanatçıyı kaybettik. Bir dönem bitti. Ailesine, tiyatro camiasına ve sevenlerine sabırlar diliyorum, nur içinde yat Ferhancı.”

Özkan Uğur, Ferhan Şensoy ile son konuşmasını paylaştı #1

Özkan Uğur, Ferhan Şensoy ile son konuşmasını paylaştı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK