Usta oyuncu Nusret Çetinel vefat etti

Usta oyuncu Nusret Çetinel vefat etti

32
0
PAYLAŞ

Usta oyuncu Nusret Çetinel hayatını kaybetti

Usta oyuncu Nusret Çetinel hayatını kaybetti

Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, usta oyuncu Nusret Çetinel’in 69 yaşındaki ölümünü duyurdu.

“Usta Oyuncumuz NUSRET ÇETİNEL’İ KAYBETTİK”

TAMAM, “Eylül sanat camiasına yaprak dökümü ile geldi. Şimdi 1 yıldır kanser tedavisi gören usta oyuncumuz Nusret Çetinel’i kaybettik. Merhum oyuncumuzun ailesine ve sevenlerine bugün başsağlığı diliyorum. Barış içinde. ” cümleleri kullandı.

NUSRET CETİNEL KİMDİR?

Türk oyuncu ve seslendirme sanatçısı Nusret Çetinel, 26 Ocak 1952’de Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı’ndan mezun oldu. Konservatuara girdiği yıldan itibaren özel ve devlet tiyatrolarında sahne aldı. 2011 yılında Devlet Tiyatroları’ndan emekli oldu. 1976’dan beri TRT televizyonunda dublaj sanatçısı olarak çalıştı.

Rafadan Ekibi, Pembe Panter’in Dönüşü, Polis Akademisi, Polis Hikayesi, Tanrı’nın Zırhı, Jetsonlar, Cehennem Melekleri 2, Yıldız Savaşları Bölüm 2 gibi projelerde yer alan Nusret Çetinel; Eyvah babam, Evimizin şartları, Sırlar dünyası, Büyük buluşma, Yağmurdan sonra, Ekolojik hayaller, Hakkını al, Nazlı Yarim, Tek hindi, Son Ağa, Unutma beni, Behzat Ç. Bir Ankara Suçu, Özgür Adam, Zaman Geçti, Muhteşem Yüzyıl, Patron Mutlu Son İstiyor, Sevda Kuşun Kanadı ve İsimsiz gibi yapımlarda yer aldı.

Usta oyuncu Nusret Çetinel 1 numara öldü

Usta oyuncu Nusret Çetinel hayatını kaybetti

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK