AI yüzleri olan Dark Souls NPC’leri garip bir şekilde güzel

AI yüzleri olan Dark Souls NPC’leri garip bir şekilde güzel

25
0
PAYLAŞ

Dark Souls’u bir sonraki seçilen kırmızı kanlı ölümsüz kadar seviyorum ve elbette Solaire karakterini seviyorum, ama onu hiç sevmediğimi söylemeliyim. Souls olana kadar YouTuber Illusory Wall, NPC kadrosunun turlarını yapan bu yüz transmog AI yazılımını denemeye karar verdi.

Sonuçlar, muhtemelen gördüğünüz Street Fighter yüzlerinden çok daha etkileyici, bunu Fromsoft’un karakter yaratıcısının çoğundan daha az üstün olmasına bağladım. Bu oyunların karakter yaratıcıları harika çünkü dünyanın estetiğine “uymayan” bir oyun yapmak çok zor: Bunu elbette yapabilirsiniz, ancak biraz çaba gerektirir. Karakterler insansı tarafından tanınabilir ve insan yüzlerinde sihir yapmak için tasarlanmış bir AI ile iyi uyuyor.

Yukarıdaki her şeyi izleyebilirsiniz (ve bu konuda bir Souls bağımlısıysanız, Illusory Wall’ın büyüleyici derin dalışlarla dolu kanalına göz atmaya değer), ama hadi AI’nın en iyi yüz sekslerinden bazılarını çekelim.

(İmaj kredisi: hayali duvar)

Gördüğünüz gibi, Andre WWE’de harika bir güreşçi olurdu ve sadece isminden dolayı değil. Bu karakterle ilgili komik bir anekdot, bir noktada karanlıkta bir demirci olarak çalışan Gwyn’in en büyük oğlu olmaya mahkum olmasıdır.

(İmaj kredisi: hayali duvar)

Affedici Oswald de Carim, kesinlikle Lordran’da karşılaştığınız en tuhaf türlerden biridir: fena değil, sadece garip. Alan Rickman’a benzediğini söyleyebileceğimden emin olmasam da, yapay zekanın enkarnasyonundan Profesör Snape’ten hafif titreşimler alıyorum.

Dark Souls'dan Gwynevere yüzü olan

(İmaj kredisi: hayali duvar)

Gwynevere, Buffy ve Willow’un bir karışımı gibi görünüyor ve bazılarının “gerçek” insanlara ne kadar benzediği gerçekten çarpıcı.

Cadı Beatrice biraz Winona Ryder'a benziyor.

(İmaj kredisi: hayali duvar)

Witch Beatrice’in belli belirsiz bir Winona olayı var ve oyundaki en sevdiğim NPC’lerden biri olarak kesinlikle bunu hak ediyor. Dark Souls, Beatrice’in kim olduğu ve dünyada ne yaptığı konusunda inanılmaz derecede belirsiz, ancak Seathe’nin ne yaptığı hakkında bir şeyler bildiği ve uçurumda yürüyebildiği açık.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK