En pahalı 5 basketbolcudan 3’ü Türkiye’de

En pahalı 5 basketbolcudan 3’ü Türkiye’de

32
0
PAYLAŞ

En pahalı 5 basketbolcudan 3’ü Türkiye’de

En pahalı 5 basketbolcudan 3'ü Türkiye'de

Eurohoops’un açıkladığı listeye göre Avrupa basketbolunda en yüksek ücretli oyuncular arasında ilk 5’te yer alan 3’ü Türk takımlarında oynayan sporcular oldu.

Böylece İspanya’nın Barcelona takımında forma giyen Karadağ asıllı İspanyol basketbolcu Nikola Mirotic, 4.5 milyon dolar ile Avrupa liglerinde sezon başına en çok galibiyet alan basketbolcu olarak ilk sırada yer aldı.

En pahalı 5 basketbolcudan 3'ü Türkiye'de 1 numara

TÜRKİYE’DEN 3 OYUNCU

Anadolu Efes’ten Shane Larkin (3.7 milyon dolar) ve Vasilije Micic (3 milyon dolar), CSKA Moskova’dan Nikola Milutinov (2.5 milyon dolar) ve Fenerbahçe’den Jan Vesely (2.3 milyon dolar). ) takip etti.

Real Madrid’den Edy Tavares (2 milyon dolar), CSKA Moskova’dan Toko Shengelia (1.8 milyon dolar), Olympiakos’tan Kostas Sloukas (1.8 milyon dolar) da ilk 10 basketbol sıralamasında yer aldı, Avrupa’nın ve Barselona’nın en pahalıları. Nick Calathes ve Cory Higgins (her biri 1.8 milyon dolar).

Buna karşılık İspanyol basını, ekonomik kriz nedeniyle bazı oyuncularının maaşlarında kesinti yapmak için anlaşma yapan Barcelona’nın Mirotic ile de görüşme halinde olduğunu iddia ediyor.

Türkiye'nin en pahalı 5 basketbolcusundan 3'ü 2.

En pahalı 5 basketbolcudan 3’ü Türkiye’de

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK