Falcao: Oynadığım yerlerde keyif almaya çalıştım

Falcao: Oynadığım yerlerde keyif almaya çalıştım

44
0
PAYLAŞ

Falcao: Oynadığım yerleri takdir etmeye çalıştım

Falcao: Oynadığım yerleri takdir etmeye çalıştım

Sarı-kırmızılılardan ayrılan Radamel Falcao, Rayo Vallecano ile anlaştı. İspanyol kültür dergisi Libero’ya konuşan Kolombiyalı yıldız, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kariyerinin en mutlu yıllarını Portekiz ve İspanya’da yaşadığını söyleyen Falcao, futbolun gerçek yöneticilerinin futbolcular değil, yöneticiler olduğunu söyledi.

“HER YERDEN TAM MEMNUN DEĞİLDİM”

Kolombiyalı açıklamalarda, “Oynadığım her yerde eğlenmeye çalıştım. İşimi yaparken her yerde tam anlamıyla tatmin olmamama rağmen her adımından keyif almaya çalıştım. Kariyerimin en iyi yılları Porto ve Atletico Madrid’de geçti. Orada başardıklarımla çok gurur duydum.

Falcao: Oynadığım yerlerin tadını çıkarmaya çalıştım #1

“FUTBOLCULAR NEREYE GİDECEĞİNE TEK BAŞINA KARAR VERMEZ”

Günümüz futbolunda oyuncular kendi kaderlerini yönetemezler. Bazen insanlar bana neden bazı takımlara gitmediğimi sorduğunda gülüyorum. Oyuncunun nereye gideceğine kendisi karar vermesi gibi, her zaman istenen seçenekler yoktur.

Örnek vermek gerekirse, bazı muhabirlere diyorum ki, “Neden CNN veya ESPN için çalışmıyorsunuz? Futbolda olduğu gibi en büyük kurumlarda çalışmaya gidin. Bahsettiğim durum bu. İstemediğim zamanlardan geçtim. Bazen bir yere gitmek istersin ama sonunda başka bir yere gitmek zorunda kalırsın.

Falcao: 2 numara oynadığım yerlerin tadını çıkarmaya çalıştım

“ANA TEHLİKE FUTBOLU YÖNETEN İNSANLARDIR”

İnsanların futboldaki en tehlikeli şeyin futbolcular olduğuna inandırılmaya çalışıldığı, ancak asıl tehlikenin futbolu kendileri yöneten insanlar olduğudur.

Futbol borsa gibidir, piyasada olup bitenler hakkında insanlara yalan söylemekten sorumludurlar. Gerçekte olan elbette farklıdır. cümleleri kullandı.

“Belki iş adamı olurum”

Falcao’nun futbol kariyerinden sonra ne yapacağı sorusuna gelince, “Belki iş adamı olurum ama futbolda olmaz. Neden benim ülkemde Kolombiya olmasın” yanıtladı.

Falcao: Oynadığım yerleri takdir etmeye çalıştım

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK