Filenin Sultanları yurda döndü

Filenin Sultanları yurda döndü

34
0
PAYLAŞ

Ağın sultanları evlerine döndü

2020 Tokyo Olimpiyatları’nı 5., 2021 CEV Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda 3. olan Ağın Sultanları, Türk Hava Yolları (THY) ile Sırbistan’ın başkenti Belgrad’dan İstanbul’a saat 11:30’da geldi.

Milli takım konvoyu İstanbul Havalimanı’nda çiçeklerle karşılandı. Milli sporcular, yolcuların fotoğraf çekme taleplerini geri çevirmedi.

Belgrad’dan döndüklerinde İstanbul havaalanında gazetecilerin sorularını yanıtlayan milli sporcular, uzun süredir şampiyonada mücadele ettiklerini ve üçüncü olarak geri dönmekten çok mutlu olduklarını söyledi.

“HEDEFİMİZ ALTIN ​​MADALYA”

Milli atlet Ebrar Karakut, “Ülkemize bronz madalya ile döndüğümüz için çok mutluyuz. Bugünkü başarımız bu takımın neler yapabileceğinin sadece bir göstergesi. Bu ülkeye daha fazla başarı getirmek için çok çalışacağız. Hedefimiz altın madalya olacak. sonraki turnuva.” not alınmış.

Ağın Sultanları eve döndü VİDEO

Ağın Sultanları eve gitti #1

“ÇOK YORUNLU BİR YAZ SEZONU OLDU”

Takım kaptanı Eda Erdem, 4 ayda iki şampiyonaya katıldığını ifade ederek şunları söyledi: “Çok mutluyuz ve çok gururluyuz. Nasılsa hepimiz gülümsüyoruz. Çok yoğun 4 ayı geride bırakıyoruz.

Milli takım sezonu bizim için çok keyifli geçti. Tüm takım arkadaşlarımı tebrik ederim. Avrupa Şampiyonası’nda en çok çalışan takım bizdik.

5 Mayıs’tan beri bu ekip durmadan çalıştı. Madalya ile bitirdiğimiz için çok mutluyuz. İnanılmaz bir destek görüyoruz. Bittiği için mutluyuz. Kulüp sezonumuz başlıyor.

Pandemi nedeniyle Avrupa Şampiyonası ve Olimpiyat Oyunları birbirini takip etti. Yaz sezonu çok yorucu geçti. Biraz dinlendikten sonra kulüp sezonuna hazırlanacağız” belirtti.

Ağın Sultanları eve geri döndü #2

4 AYLIK BİR MARATONU GERİDE BIRAKTIK

Ülkeyi gururlandırdıklarını ifade eden Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, şunları söyledi:

“En önemlisi, güzel bir voleybol rüzgarının tadını çıkarmak bizi mutlu etti.” Ülkemizi gururlandırarak eve döndük. Bugünden itibaren erkekler voleybol şampiyonası devam ediyor. Umarım bu başarı erkeklerde de devam eder. Sıralamada iyiyiz. Avrupa’da ve tüm dünyada.”

Ağın Sultanları eve geri döndü # 3

“TÜRKİYE’DE VOLEYBOLU HERKES SEVİYOR”

Takımın çok çalıştığını söyleyen teknik direktör Giovanni Guidetti, şunları söyledi: “Tokyo’yu da 5. bitirdik. Güçlü bir performans gösteren ekibimiz var. Takım çok çalıştı. Takımıma gerçekten teşekkür ediyorum. Takımım ve Türkiye’deki herkes voleybolu çok seviyor.” dedi.

Ağın Sultanları evlerine geri döndüler #4

Ağın sultanları evlerine döndü

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK