Güney Amerika da 2 yılda bir Dünya Kupası’na karşı

Güney Amerika da 2 yılda bir Dünya Kupası’na karşı

25
0
PAYLAŞ

Güney Amerika vs Dünya Kupası 2 yılda bir

Güney Amerika vs Dünya Kupası 2 yılda bir

Güney Amerika Futbol Konfederasyonu (CONMEBOL), FIFA Dünya Kupası’nın iki yılda bir düzenlenmesi fikrini, turnuvanın kalitesini düşüreceği gerekçesiyle desteklemediğini açıkladı.

CONMEBOL’den yapılan açıklamada, turnuvanın 4 yılda bir düzenlenen mevcut formatı ile devam etmesi gerektiği belirtildi. “Dünya Kupası dinamikleri ve cazibesi ile dört yıllık bir sürecin doruk noktasını temsil eden ve milyarlarca insanın ilgisini çeken bir organizasyon. Dünya Kupası’nı iki yılda bir tutmak, mevcut seviyeyi düşürebilir ve kaliteyi düşürebilir, dünyanın en büyük futbol organizasyonuna zarar verebilir.” söylendi.

“DİĞER TURNUVALARIN KALİTESİ İÇİN TEHLİKELİ”

Önerilen değişiklikle durumun içinden çıkılmaz bir hal alacağı belirtiliyor. “Dünya Kupası’nın iki yılda bir düzenlenmesi, aşırı yüklenmeye neden olacak ve mevcut koşullar altında bile oldukça karmaşık görünen uluslararası yarışmaların takvimini ayarlamayı imkansız hale getirecek. Bu değişiklik, diğer turnuvaların kalitesi için de bir tehdit oluşturuyor. kulüp ve milli takım düzeyinde.” ifadeler kullanılmıştır.

Açıklamada, önerinin spor açısından herhangi bir gerekçeye dayanmadığına dikkat çekildi. “Böyle bir değişikliğin gerçekleşmesi için tüm paydaşların dahil olduğu bir süreç şart. Tüm fikir ve kriterler göz önünde bulundurularak, tamamen dürüst bir müzakere sonucunda karar verilmesi gerekiyor. CONMEBOL, futbol için en iyisini bulmak için her zaman diyaloğa açıktır.” değerlendirme yapılmıştır.

# 1'e karşı Dünya Kupası Güney Amerika'da her 2 yılda bir

Güney Amerika vs Dünya Kupası 2 yılda bir

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK