Laporta: Avrupa Süper Ligi’ni engelleyemezler

Laporta: Avrupa Süper Ligi’ni engelleyemezler

34
0
PAYLAŞ

Laporta: Avrupa Süper Ligi’ni durduramazlar

Laporta: Avrupa Süper Ligi'ni durduramazlar

Laporta, Katalonya’da Esports3 televizyonunda katıldığı bir programda açıklamalarda bulundu.

Laporta’nın açıklamasında, “Süper Lig projesi yaşıyor ve 3 kulüp (Real Madrid, Barcelona, ​​​​Juventus) bunu şiddetle savunuyor. Bize yönelik tüm baskılar ve tehditler boşa çıktı.” not alınmış.

“UEFA HİÇBİR ŞEY YAPAMAZ”

Avrupa Süper Ligi projesinden ayrıldıklarını açıklayan diğer kulüplerin çoğunun bu girişimi sürdürmeleri için kendilerine destek verdiğini kaydeden Laporta, şunları kaydetti: “UEFA’nın bu projenin devam etmesini engellemek için yapabileceği bir şey yok. Açık dosyaları kapattılar. İngiliz kulüplerine yönelik yaptırımlar etkisiz kaldı.

Kulüplerin büyük kazançlar getireceği dünyanın en çekici turnuvası olacak. Ama meritokrasi geliştirmek zorundayız.” cümleleri kullandı.

Öte yandan Laporta, Paris Saint-Germain’i (PSG) transfer döneminde “tüm finansal ve fair play kurallarını ihlal etmekle” suçlayarak, ayrıldıktan sonra Fransız kulübünü ziyaret eden Lionel Messi ile herhangi bir görüşme yapmadığını kaydetti. Barselona.

Laporta: Avrupa Süper Ligi #1'i durduramazlar

“LA LİGA, MESSI SÖZLEŞMESİNİ KABUL ETMEDİ”

Laporta, Messi’nin Barcelona’dan ayrılışıyla ilgili bazı detayları da paylaştı. “Anlaştık, el sıkıştık bile. Lionel iki sezonluk sözleşme imzalayıp 5 milyon euro alacaktı ama La Liga kurumu kabul etmedi.

Akabinde La Liga’nın daha olumlu bulduğu 5 yıllık bir anlaşma planladık ama bunun için CVC ile ekonomik fair play adına bir anlaşma imzalamayı şart koştular. 50 yıl boyunca televizyon haklarını ipotek edemedik.” bir açıklama yaptı.

Yaz döneminde Neymar’ı transfer etmeye çalıştıklarını açıklayan Laporta, Brezilyalı futbolcunun Barcelona’ya dönmek istediğini ancak bunu La Liga’nın fair play finansman kuralları nedeniyle yapamadıklarını söyledi.

Laporta: Avrupa Süper Ligi #2'yi durduramazlar

Laporta: Avrupa Süper Ligi’ni durduramazlar

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK