TransAnatolia yarışları Eskişehir’de başladı

TransAnatolia yarışları Eskişehir’de başladı

37
0
PAYLAŞ

Eskişehir’de TransAnatolia yarışları başladı

Eskişehir'de TransAnatolia yarışları başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yetkilendirmesi ve Türkiye Motor Sporları Federasyonu’nun desteğiyle tarihi Odunpazarı bölgesinde düzenlenen start töreni ile biniciler, 14 il aşıp 2 bin 300 kilometre yol kat ederek varış noktasını İstanbul’da görecek. 18 Eylül’de Kars’ta.

2.300 MİL ZOR ETAPLAR

Toplam 2 bin 300 kilometre zorlu ve maceralı etapların bulunduğu TransAnatolia’ya Türkiye, İtalya, Hollanda ve İngiltere’den otomotiv ve motor sporları dünyasının önemli isimleri katılıyor.

TransAnatolia yarışları Eskişehir'de başladı #1

94 SPORCU YARIŞACAK

Organizasyonda bu yıl 39 motosiklet, 18 otomobil, 4 SSV, 5 Quad ve 3 kamyon olmak üzere toplam 69 araç ve 94 sporcu yarışıyor.

MOTOSİKLET KATEGORİ

Motosiklet kategorisinde ise profesyonel hizmet ve hizmetiyle Türkiye’de motosiklet sporunun gelişimine katkıda bulunan İtalyan Ducati sürücüsü Andreo Rossi, Hollandalı binici Michael Schafer, Hollandalı binici Erik Klomp, İtalyan binici Francesco Catanese, Türkiye ralli şampiyonu Murat Bostancı, Murat Yazıcı yer alıyor. antrenör, Ejder Erişti, Serkan Özdemir, Devrim Özgür Arseven ve Erkan Sertkaya gibi isimlerin yanı sıra bu yıl motosiklet kategorisinde yarışan tek Türk kadın binici olan Bodrumlu Gökçen Kabaş da yarışa katılıyor.

Eskişehir'de TransAnatolia yarışları başladı 2.

ARABA KATEGORİ

Otomotiv kategorisinde TransAnatolia genel klasmanını dört kez kazanan Becce Motorsports takımından başarılı isimler yer alırken, Atilla Baybara-Utku Olcar, Batuhan Korkut-Fırat Şahin ve geçen yılın birincisi Tarık Gökbay-Osman Metin de katıldı. katıldı. Quard kategorisinde Adventurer ekibinin, kamyon kategorisinde ise Mercedes unimog’un katılımcıları, Türkiye’de ilk kez yarışacak 6 bisikletçi ile etapta renkli görüntülere sahne olacak.

Eskişehir'de TransAnatolia yarışları başladı 3.

RAİD GRUBU

Raid grubunda iş, sanat ve spor dünyasının büyük isimleri bu yıl TransAnatolia’nın katılımcıları arasında yer alıyor. Alp Taşkent, Cengiz Artam, Uğur Işık, Murat Bostancı, Aydın Bekir Güçlü Erim’in yardımcısı bu yılki Raid kategorisinde yarışan isimlerden bazıları.

Eskişehir'de TransAnatolia yarışları başladı 4.

“ESKİŞEHİR’DEN KARS PARKURUNA 2300 KM”

TransAnadolu Genel Koordinatörü Burak Büyükpınar törende yaptığı konuşmada, etkinliğin 11. yılında Anadolu medeniyetlerinin beşiği Eskişehir’de bulunmaktan çok mutlu olduklarını söyledi.

Türkiye’nin eşsiz coğrafyasında her yıl farklı rotalar oluşturmaya özen gösterdiklerini ifade eden Büyükpınar, şunları kaydetti:

“Bu yıl da Eskişehir’den Kars’a 2 bin 300 kilometrelik bir yol oluşturduk. Bu uluslararası kuruluşların Türkiye’de ulusal ve bölgesel turizme ve motor sporlarına önemli katkılar sağladığına inanıyoruz. Burada yerel yönetimlerin ve federasyonun desteği çok büyük. Bizim için çok değerli. Birçok yabancı koşucunun da katıldığı yarışımıza ev sahipliği yaptığınız ve sıcak misafirperverliğiniz için teşekkür ederiz.

“TÜRKİYE’NİN TANIŞMASINA KATKIDA BULUNMAK İSTİYORUZ”

TransAnadolu Operasyon Koordinatörü Orhan Çelen şunları söyledi: “TransAnatolia bir spor müsabakası olmasının yanı sıra bir kültür rotasıdır. Güzel ülkemizin az bilinen doğal güzelliklerini, tarihi ve kültürel zenginliklerini ön plana çıkaran güzergahlar hazırlayarak Türkiye’nin tanıtımına katkıda bulunmak en önemli hedefimizdir. cümleleri kullandı.

Eskişehir'de TransAnatolia yarışları başladı 5.

Eskişehir'de TransAnatolia yarışları başladı #6

Eskişehir'de TransAnatolia yarışları başladı #7

Eskişehir'de TransAnatolia yarışları başladı #8

Eskişehir'de TransAnatolia yarışları başladı #9

Eskişehir'de TransAnatolia yarışları başladı #10

Eskişehir'de TransAnatolia yarışları başladı #11

Eskişehir’de TransAnatolia yarışları başladı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK