Kök hücre ile menisküs kireçlenmesi tedavi edilebiliyor

Kök hücre ile menisküs kireçlenmesi tedavi edilebiliyor

3
0
PAYLAŞ

Menisküs kireçlenmesi kök hücre ile tedavi edilebilir

Kalsifikasyon veya osteoartrit olarak bilinen romatizmal hastalık toplumda en sık görülen hastalıklardan biridir ve eklem kıkırdağının aşınması ile ortaya çıkar. Zamanla, aşınma ve yıpranma ile ilişkili ağrı, hareket kısıtlılığına yol açar. Son zamanlarda romatizmal hastalıklarda oldukça sık kullanılmaya başlanan kök hücre yöntemi, tedavi sürecini kolaylaştırabilir.

Birçok hastalığın tedavisinde kullanılan kök hücreler hakkında açıklamalarda bulunan Dr. Alp Baturalp, kök hücrelerin insan vücudunda hazır bir tedavi yöntemi olduğuna dikkat çekerek önemli açıklamalarda bulundu.

KÖK HÜCRE SAĞLIĞINDA DA KULLANILIYOR

Klinik deneyim arttıkça kök hücre kullanımının artacağını söyleyen Uzm. Dr. Alp Baturalp, “2017 yılından bu yana eklem sağlığı ve hastalıkları ile ilgili birçok hasta kök hücre tedavilerimizden faydalandı ve görüyor. Menisküs tedavilerinden kalça kireçlenmesine kadar birçok alanda yaptığımız çalışmalarda aşağıdaki hastalık gruplarında kök hücre kullanımı ile çok olumlu sonuçlar elde ettik. Bu hastalık grupları; diz eklemlerinin osteoartriti (kireçlenme, kıkırdak hasarı) menisküs yırtıkları ve dejenerasyonu, bağ hasarları ve yırtıklar Omuz ekleminde bağ dokusu hasarı, yırtıklar, kireçlenme (kıkırdak hasarı) ve donmuş omuz hastalığı, tendon yırtıkları ve tendinit Kalça eklemi kireçlenmesi ve bağ dokusu yaralanması, AVN (Bu, avasküler nekroz adı verilen femur başının eriyen bir hastalığıdır. dedi.

Menisküs kireçlenmesi 2 numaralı kök hücre ile tedavi edilebilir

“VÜCUDUMUZDA TEDAVİ YÖNTEMİ”

Kök hücrenin insan vücudunda hazır bir tedavi yöntemi olduğunu iddia eden Uzm. Dr. Alp Baturalp, “İnsan, iki farklı cinsiyetten (sperm ve yumurta) iki farklı kök hücrenin kaynaşmasından ve bu iki farklı kök hücrenin mucizevi bir şekilde yeni bir kök hücre oluşturmasından doğar. Başlangıçta tek bir hücre olan bu hücreler ikiye ve ikiden dörde bölünür, çoğalır ve farklılaşarak insanı oluşturur. Bebek büyüdükçe geliştikçe doku ve organları da bu kök hücreler sayesinde büyür ve gelişir. Gelişimimiz durduğunda kök hücreler, onarım ve yenilenme için vücudumuzun tüm organlarında küçük miktarlarda bulunmaya devam eder. Ancak bazı dokularda vücudun yedek askerleri olan bu kök hücreler fazla miktarda depolanır. Bu dokular kemik iliği ve yağ dokusudur. cümleleri kullandı.

tecrübe. Baturalp, insan vücudunda kullanıma hazır bir tedavi yöntemi olan kök hücrenin hastanın vücudundan alındığını ve gerekli bölgeye konsantre bir şekilde uygulandığını söyledi. Baturalp, “Bilimdeki ilerlemeler, yeni keşifler ve tıbbi araştırmalar sayesinde bu kök hücrelerin toplanıp bulundukları yerden ayrıştırılması ve vücudun diğer bölgelerinde tedavi amaçlı olarak yoğun bir şekilde kullanılması artık mümkün. . Bu sayede tedavisi olmayan veya sınırlı tedavi seçeneklerinin birçoğunu tedavi etmek artık mümkün. Fizyoterapi ve rehabilitasyonda artık kök hücreler etkin, yaygın ve güvenli bir şekilde kullanılmaktadır.” bir açıklama yaptı.

Menisküs kireçlenmesi kök hücre ile tedavi edilebilir

Menisküs kireçlenmesi kök hücre ile tedavi edilebilir

Kalsifikasyon veya osteoartrit olarak bilinen romatizmal hastalık toplumda en sık görülen hastalıklardan biridir ve eklem kıkırdağının aşınması ile ortaya çıkar. Zamanla, aşınma ve yıpranma ile ilişkili ağrı, hareket kısıtlamasına yol açar. Son zamanlarda romatizmal hastalıklarda oldukça sık kullanılmaya başlanan kök hücre yöntemi, tedavi sürecini kolaylaştırabilir.

Birçok hastalığın tedavisinde kullanılan kök hücreler hakkında açıklamalarda bulunan Dr. Alp Baturalp, kök hücrelerin insan vücudunda hazır bir tedavi yöntemi olduğuna dikkat çekerek önemli açıklamalarda bulundu.

KÖK HÜCRE SAĞLIĞINDA DA KULLANILIYOR

Klinik deneyim arttıkça kök hücre kullanımının artacağını söyleyen Uzm. Dr. Alp Baturalp, “2017 yılından bu yana eklem sağlığı ve hastalıkları ile ilgili birçok hasta kök hücre tedavilerimizden faydalandı ve görüyor. Menisküs tedavilerinden kalça kireçlenmesine kadar birçok alanda yaptığımız çalışmalarda aşağıdaki hastalık gruplarında kök hücre kullanımı ile çok olumlu sonuçlar elde ettik. Bu hastalık grupları; diz eklemlerinin osteoartriti (kireçlenme, kıkırdak hasarı) menisküs yırtıkları ve dejenerasyonu, bağ hasarları ve yırtıklar Omuz ekleminde bağ dokusu hasarları, yırtıklar, kireçlenme (kıkırdak hasarı) ve donmuş omuz hastalığı, tendon yırtıkları ve tendinit Kalça eklemi kireçlenmesi ve bağ dokusu yaralanması, AVN (Bu, avasküler nekroz adı verilen femur başının eriyen bir hastalığıdır. dedi.

Menisküs kireçlenmesi 2 numaralı kök hücre ile tedavi edilebilir

“VÜCUDUMUZDA TEDAVİ YÖNTEMİ”

Kök hücrenin insan vücudunda hazır bir tedavi yöntemi olduğunu belirten Uzm. Dr. Alp Baturalp, “İnsan, iki farklı cinsiyetten (sperm ve yumurta) iki farklı kök hücrenin kaynaşmasından ve bu iki farklı kök hücrenin mucizevi bir şekilde yeni bir kök hücre oluşturmasından doğar. Başlangıçta tek bir hücre olan bu hücreler ikiye ve ikiden dörde bölünür, çoğalır ve farklılaşarak insanı oluşturur. Bebek büyüdükçe geliştikçe doku ve organları da bu kök hücreler sayesinde büyür ve gelişir. Gelişimimiz durduğunda kök hücreler, onarım ve yenilenme için vücudumuzun tüm organlarında küçük miktarlarda bulunmaya devam eder. Ancak bazı dokularda vücudun yedek askerleri olan bu kök hücreler fazla olarak depolanır. Bu dokular kemik iliği ve yağ dokusudur. cümleleri kullandı.

tecrübe. Baturalp, insan vücudunda kullanıma hazır bir tedavi yöntemi olan kök hücrenin hastanın vücudundan alındığını ve gerekli bölgeye konsantre bir şekilde uygulandığını söyledi. Baturalp, “Bilimdeki ilerlemeler, yeni keşifler ve tıbbi araştırmalar sayesinde bu kök hücrelerin toplanıp bulundukları yerden ayrıştırılması ve vücudun diğer bölgelerinde tedavi amaçlı olarak yoğun bir şekilde kullanılması artık mümkün. . Bu sayede tedavisi olmayan veya sınırlı tedavi seçeneklerinin birçoğunu tedavi etmek artık mümkün. Fizyoterapi ve rehabilitasyon alanında kök hücreler artık etkin, yaygın ve güvenli bir şekilde kullanılmaktadır.” bir açıklama yaptı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK