UEFA, Süper Lig davasından vazgeçti

UEFA, Süper Lig davasından vazgeçti

3
0
PAYLAŞ

UEFA, Süper Lig davasını düşürdü

UEFA, Süper Lig davasını düşürdü

UEFA, Süper Lig planının uygulanmasında önde gelen kulüpler olan Real Madrid, Barcelona ve Juventus’a açılan davaların düşürüldüğünü duyurdu.

Duyuruda uygulanan süreç hakkında bilgi verilirken, Avrupa Süper Ligi planının UEFA düzenlemelerini ihlal ettiği gerekçesiyle disiplin soruşturması yürütüldüğü belirtildi.

UEFA’dan ayrılmaya çalışan dokuz kulüp (Manchester City ve Manchester United, Chelsea, Liverpool, Arsenal, Tottenham, Inter, Milan ve Atletico Madrid) Avrupa Kupası kazançlarının %5’ine kadar para cezasına çarptırıldı, ancak diğer üç kulüp Real Madrid, Barcelona’ya mahkum edilen Juventus’un çok daha ağır cezalarla karşı karşıya kalacağı söylendi.

UEFA, Süper Lig'in 1 Numaralı Anlaşmasını Reddetti

YENİ PROJE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Soruşturma sonrası gelişen süreçte, UEFA’nın Süper Lig’in kurulmasına yol açan Real Madrid, Barcelona ve Juventus hakkında sürmekte olan soruşturmayı bırakması ve temyize gitme planı olmaması nedeniyle konunun kapatılacağı belirtildi.

Avrupa Süper Ligi girişimi başlamadan bitmesine rağmen UEFA’nın özellikle Real Madrid, Barcelona ve Juventus’un diyalog toplantısı çağrısına halen olumlu yanıt vermediği ve bu üç takımın gelirlerini artırmayı planladığı biliniyor. devam ediyor.

UEFA, Süper Lig'deki 2 numaralı davayı düşürdü

UEFA, Süper Lig davasını düşürdü

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK